STAVBA PLOTŮ A ZÍDEK

STAVBA PLOTŮ

Nabízíme stavbu různých typů plotů, zdí a zídek:

• zděné ploty

• drátěné ploty

• dřevěné ploty

• ohraničení z palisád dřevěných i betonových

OPLOCENÍ POZEMKU

Do naší nabídky patří také vybudování oplocení pozemku. Ve většině případů se jedná o plot čelní uliční a ploty vnitřní, společné se sousedy.

Funkcí čelního plotu je odstínění pozemku od okolí pro zajištění maximálního soukromí, zároveň by měl působit příjemným estetickým dojmem. Často se jedná o zděné ploty kombinované s dřevěnými plaňkovými dílci různých typů, tvarů a barev. V některých případech dávají majitelé přednost masivnější zdi, která lépe zvukově izoluje např. od rušnější komunikace.

Výběr vnitřního plotu většinou záleží na dohodě s nejbližšími sousedy, kteří se také na financování podílejí a vyžaduje jistou dávku kompromisu a tolerance. Ve většině případů vítězí plot drátěný s pozinkovaným a poplastovaným pletivem, který není náročný na údržbu a lze ho postavit poměrně rychle. Je možné se rozhodnout pro drátěný plot s podezdívkou z lehkých parkových obrubníků nebo zvolit klasickou podezdívku, která má patřičný základ a je díky tomu pevnější a trvanlivější. Pro tento druh plotu se zpravidla rozhodují majitelé psů a jiných domácích mazlíčků. Výška plotu závisí na dohodě se sousedy.