ZALOŽENÍ NOVÉ ZAHRADY VČETNĚ ZPRACOVÁNÍ PROJEKTU

Při první návštěvě – nejlépe přímo na vašem pozemku – nám sdělíte své představy a přání, probereme společně možnosti a podmínky jejich realizace a možné alternativy. Na základě toho pro vás zpracujeme studii popisující vzhled plánované zahrady, jejíž součástí bude i cenová kalkulace. Následuje další konzultace, upřesnění detailů jako jsou přesné druhy rostlin apod. V okamžiku, kdy bude vše naplánováno podle vašich představ, můžeme přistoupit k samotné realizaci, aby vám nová zahrada mohla začít co nejdříve dělat radost. I přes pečlivou přípravu se může stát, že majitel dostane v průběhu realizace nový nápad, který by rád uplatnil. I v těchto případech se snažíme pružně zareagovat a najít optimální řešení, neboť dobře víme, že není nic lepšího, než relaxace na zahradě, na jejímž vybudování jste se sami svými nápady podíleli V situaci, kdy není čas na založení trávníku klasickým způsobem, tedy výsevem travních semen, je možno zvolit alternativní cestu, kterou je položení předpěstovaného travního koberce.

JAKÉ JE SROVNÁNÍ OBOU VARIANT?

• Pokládka travního koberce je mnohonásobně rychlejší, trávník je možno využívat již cca 14 dní od pokládky, zatímco stejného efektu klasickým způsobem dosáhneme až cca po roce.

• Založení trávníku výsevem je levnější, avšak na druhé straně mnohem pracnější – zvláště zpočátku je nutné neustálé zavlažování oseté plochy, aby semena nezaschla. Náročnější je také boj s plevelem, který raší spolu s trávou.